تبلیغات شما اینجا طراحی سایت خرید فالوور حرف اخر
بستن تبلیغات [X]
تحلیلگر مالی خبره (CFA) کیست ؟

تحلیلگر مالی خبره (CFA) کیست ؟

تحلیلگر مالی خبره عنوانی است که توسط موسسه CFA ( سابق بر این انجمن مدیریت و تحقیقات سرمایه گذاری نام داشته AIMR ) به کارشناسانی اعطا می شود که سه دوره امتحانات CFA را با موفقیت به پایان رسانده و دارای چهارسال سابقه کارتصمیم گیری در سرمایه گزاری بوده و همچنین متعهد به نظام محض اصول اخلاقی (Code of Ethics and Standards)حاکم بررفتار حرفه ای باشند.

عنوان تحلیلگرمالی خبره به کارشناسی حرفه ای اطلاق می شود که دارای صلاحیت و مهارت، بویژه در زمینه مدیریت سرمایه گزاری، تامین سرمایه و تحلیل مالی سهام ، اوراق مشارکت و ابزار مشتقه ، باشد. اتحادیه تحلیلگران مالی (FAF) پیش از CFA در سال 1947 تاسیس و به شکل یک ارگان خدماتی در سرمایه گئاری های حرفه ای فعالیت می کرد. در سال 1990 با موسسه تحلیلگرمالی خبره (ICFA) ادغام و CFA نام گرفت . از سال 1963 تا کنون حدود 78000 نفراز 126 کشور موفق به دریافت مجوز استفاده از CFA شده اند که 68000 نفرانهادردوره های بعد از سال 1990 بوده و در حال حاضرنیز حدود 116000 داوطلب امتحانات در هر سه مرحله هستند.

تعداد کمی از عالی رتبه های تحلیلگرکه پیش از سال 1970 به عضویت CFA درآمده اند تنها یک دوره امتحانات معادل CFA Ш امروزی را گذرانده اند. CFA برای اولین بار درآمریکا معرفی و به سرعت در اروپا وآسیا گسترش یافت بطوریکه تا سال 2003 کمتر ازنیمی از علافه مندان( با رشد 25 درصدی) کانادایی و آمریکایی بوده و ما بفی (با رشد 53 درصدی) از آسیا، اروپا, هند و چین داوطلب شدند. پیش نیاز شرکت در CFA گذراندن 4 سال تحصیل دانشگاهی یا مدرک معادل بین المللی و یا 4 سال تجربه کاری درمدیریت سبد، تحلیلگری مالی و علوم مرتبط است.

لازم به ذکر است که هیچکدام از مدارک ICFAI وCCFA مرنبط با CFA نیستند.

Image result for ‫تحلیلگر مالی‬‎

کلمات کلیدی مرتبط: استخدام تعمیرکار موبایل , حقوق یک مترجم زبان استان کرمان با پورسانت بالا , پژوهشگر علوم کامپیوتر , دهکده المپیک باغبان جوانان و ورزشکاران , متخصص فوریت های پزشکی , شغل تکنیسین الهیه تمام وقت , کارگر ماهر ساختمانی , حقوق یک ساندویچ زن منیریه مسلط به زبان آلمانی , استخدام برنامه نویس , مهندس نرم افزار منطقه 15 با حقوق و مزایای عالی ,:: برچسب ها : مهندس نرم افزار منطقه 15 با حقوق و مزایای عالی ,
ن : خداوردی
ت : پنجشنبه 16 مهر 1394
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)